שף פרטי עד הבית – מה זה כולל

נדמה שתקופת הקורונה יצרה שינוי משמעותי של אופן צריכת המוצרים בישראל – בעלי מקצוע מהשורה הראשונה שמגיעים אליכם הביתה. אם בעבר נדרשתם להזמין מקום חודשים מראש, להצטייד במיטב המלתחה ולעשות פעמיכם אל עבר מסעדת שף נחשבת, היום שף מגיע אליכם הביתה, והוא לא בא לבד.

כאשר אתם מארחים שף פרטי בבית אתם יוצאים מנקודת הנחה שההגה בידיים של נהג מיומן יותר ומעבר לכך אין לכם צורך לטרוח. זאת בדיוק כוונת המשורר בכל הנוגע לשירות שנולד בגלל מגפה והפך ללהיט של ממש.

המטבח שלכם הופך למטבח שף ליום אחד

אז נכון שתברואן לא בחן את המטבח שלכם לפני ביקור השף ושלא היה צורך אמיתי בשירותיו של טכנולוג מזון לבניית התפריט לערב, אבל ארוחת שף אצלכם בבית היא מאורע רציני לכל דבר ועניין.

המטבח שלכם, שעד כה להכין ארוחות ביתיות מיוחדות יתחפש ליום אחד למטבח שף יוקרתי ויארח איש מקצוע מהשורה הראשונה שיכין אצלכם בבית ארוחת גורמה.

כמובן שאת כל המצרכים יביא איתו השף, אך חלל העבודה שלכם יזכה לארח אותו ואולי אף לקבל מספר טיפים לשדרוג החלל. כל מה שנדרש מכם הוא לוודא כי המטבח נקי ומסודר והשף כבר יקח את זה משם.

תפריטים מגוונים ללא צורך בפשרות

כאשר אתם מגיעים למסעדה אז אתם נאלצים להתפשר בהתאם למנות שקיימות בתפריט, אך מה קורה כשהמסעדה מגיעה אליכם הביתה? כאן אין צורך בפשרות וניתן לבנות תפריט ייחודי ומותאם אישית.

את המנות ניתן לבנות בהתאמה אישית או לפי המנות אותן מציע השף.

חשוב לוודא כי אתם מודעים לצרכים של האורחים שלכם וכי המנות יתאימו לכולם. ההמלצה היא לוודא אילו מאכלים לא יתקבלו בברכה אצל מרבית המוזמנים, האם יש רכיבים מסוימים להם הם רגישים וממה הם סולדים. משם זה כבר תפקידו של השף, בסיוע אנשי מקצוע כגון טכנולוג מזון, לבנות תפריט ייחודי שיערוב לחך ויתאים לקהל היעד.

שפים ממיטב המטבחים

עוד יתרון משמעותי מאוד של שף עד הבית הוא היכולת לבחור בסוג המטבח שיכנס אליכם הביתה. יש מגוון רחב מאוד של סוגי אירוחים שונים, בין שפים ממטבח חלבי, דרך שפים המגיעים עם מעשנה ומנגל ועד שפים טבעוניים וצמחוניים.  לכל דרישה שקיימת יש פתרון וזה אחד היתרונות המהותיים של השוק החדש.

מה זה לא כולל?

אמנם יש שפים מצוינים שיודעים גם להביא איתם עזרים, לעשות פירוטכניקה ולהפוך את כל האירוע למופע של ממש, אבל הם לא מביאים איתם מצב רוח, לזה תצטרכו לדאוג בעצמכם. כמו כן, כדאי לבדוק מראש מי אמון על הסכו"ם ואם נדרשים כלי עבודה מסוימים שכדאי שיהיו בקרבת מקום.

לאיזה אירועים זה מתאים?

כמובן שימי הולדת עגולים זה האירוע הקלאסי וזאת אכן מתנה שלא תשכחו בקלות. אבל גם באירועים של איחודי משפחות, חתונות אינטימיות ומסיבות רווקים / רווקות, יהיה זה גולת הכותרת.

ליצירת קשר דרך
שף

    לשיחה עם עופר